Śpiworek to najbezpieczniejszy i najpewniejszy sposób na spokojny sen dziecka. Zapewnia stałą temperaturę ciała, minimalizując tym samym prawdopodobieństwo, że dziecku będzie zbyt zimno, ale także ochroni dziecko przed  przegrzaniem. Współczesne badania pokazują, że spanie w śpiworku minimalizuje ryzyko zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt (SIDS - od angielskiego Sudden Infant Death Syndrome).

Co należy wiedzieć przy wyborze śpiworka dla swojego dziecka:

- Śpiworek jest rodzajem pokrowca i jest stosowany zamiast koców, kołderek, itp. Nie musisz dodatkowo przykrywać swojego dziecka, gdyż śpiworek dostarcza mu niezbędnego ciepła.

- Śpiworek jest odpowiedni od urodzenia. Dzięki bocznym zatrzaskom pod pachami, nasze śpiworki o najmniejszych rozmiarach mają regulowane otwory na rączki,  dlatego dedykowane są nawet dla bardzo małych dzieci.

- Aby uniknąć niebezpieczeństwa przegrzania, śpiworki nie powinny być z rękawkami. Dzieci nie mają w pełni wykształconego mechanizmu termoregulacji ciała. Otwory na rączki pomagają odpowiednio wentylować i chłodzić ciało. Dlatego też, głowa i rączki odgrywają  istotną rolę w wymianie cieplnej i regulacji temperatury ciała małego dziecka.

- Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące odpowiedniej grubości śpiworka i ubrań, aby je połączyć ze sobą, możesz znaleźć bardziej szczegółowe informacje w tabeli * (zalecenia mają charakter orientacyjny i mogą się różnić w zależności od klimatu i wytycznych dotyczących opieki nad dzieckiem w danym państwie).

Aby upewnić się, że Twoje dziecko jest bezpieczne podczas snu, postępuj zgodnie z ważnymi zasadami

i wskazówkami, które są poniżej:

- Dziecko musi spać we własnym łóżeczku.

- Unikaj umieszczania w łóżeczku swojego dziecka miękkich koców, pluszowych zabawek i innych miękkich przedmiotów, którymi może się udusić.

- Połóż dziecko na plecach.

- Nie zabieraj swojego dziecka do łóżka, zwłaszcza jeśli jesteś pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Jeśli Twoje dziecko nie spało w śpiworku i nie chce spać w późniejszym etapie życia - rozwiązaniem dla Ciebie, jako Rodzica może być śpiworek ze nogawkami. Są idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które często odwracają się i ruszają we śnie oraz nieustannie się odkrywają. Dają dzieciom swobodę ruchów, zapewniając ciepło przez całą noc. Śpiworki z nogawkami mogą być również używane jako standardowe śpiworki poprzez schowanie nóżek dziecka wewnątrz śpiworka. W zimniejsze noce możesz użyć zintegrowanych skarpetek w śpiworku, aby utrzymać ciepło cennych stópek Twojego dziecka.

Produkt dodany do ulubionych
Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zamykając to okno wyrażasz zgodę na zasadach określonych w Polityce Prywatności